Principals

Sl No Name Tenure
1 Prof. H.K.L. Thanga 03.08.1971 – 30.06.1973
2 Prof. Lalthangfala Sailo 20.07.1973 – 31.05.1985
3 Prof. Vara 01.09.1985 – 28.09.1989
4 Prof. F. Rongenga 29.09.1989 – 31.12.1994
5 Prof. H.K.L. Thanga 01.01.1995 – 21.11.1996
6 Prof. L.T. Muana 22.11.1996 – 02.03.1997
7 Prof. V. Suakbuanga 03.03. 1997 – 30.11.2010
8 Prof. Lalnunmawia 01.12.2010 – 28.02.2018
9 Prof. Lalchhanhimi Khiangte 01.03.2018 – till date